Propolisová tinktura 30 ml

120.00

+ Free Shipping

Propolisová tinktura složená z přírodního včelího propolisu a 60% lihu.

Kategorie:

Jedná se o tinkturu složenou z přírodního včelího propolisu a 60% lihu.

Propolisová tinktura je tekutý extrakt z propolisu, což je pryskyřičnatá látka sbíraná včelami z různých stromů a rostlin. Propolis slouží v úlu jako stavební materiál, izolace a také jako ochrana proti bakteriím, plísním a dalším mikroorganismům.

Tinktura z propolisu se získává macerací (proces extrakce pomocí namáčení) propolisu v lihu, který extrahuje bioaktivní látky obsažené v propolisu. Tímto způsobem se do tinktury přenáší mnoho prospěšných složek propolisu, jako jsou flavonoidy, polyfenoly, pryskyřice a další látky s antimikrobiálními a protizánětlivými vlastnostmi.

Propolisová tinktura se používá v tradiční a alternativní medicíně pro různé účely, jako je podpora imunitního systému, léčba infekcí, zmírnění bolesti v krku, podpora hojení ran a popálenin, a také jako přírodní antioxidant.

Často jsou uváděny následující zdravotní benefity:
Antimikrobiální účinky – ničení bakterií, působí jako antibiotikum na přírodní bázi, využívaný iv stomatologii (onemocnění ústní dutiny, ochrana před zubním kazem apod.).
Imunostimulační účinky – posiluje oslabenou imunitu, je prevencí před případnými onemocněními.
Antifungicidní účinky – propolis na ekzém? Propolis na bradavice? Pomáhá také v boji proti plísním a různým kožním onemocněním.
Dezinfekční a protizánětlivé účinky – funguje nejen jako dezinfekce, urychluje také hojení ran (odřeniny, lehké popáleniny), má vlastnosti eliminující záněty (v tomto směru je běžně doporučován propolis na prostatu).
Analgetické účinky – tlumí bolest (např. Hrdla, uší, žaludečních vředů a i.).
Antioxidační účinky – do určité míry zpomaluje „proces stárnutí“ (propolis na obličej zlepšuje kvalitu pleti).

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Propolisová tinktura 30 ml“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík