Realizátorem/žadatelem je nově vzniklá společnost Vitenplant s.r.o., která se zaměřuje na pěstování a zpracování bylin, jedlých květů a květin pro následný prodej jak konečnému spotřebiteli, tak i pro další zpracování (čaje, krémy, atd). Společnost se specializuje na produkci pocházející z ekologického zemědělství. Všechny pozemky jsou zařazené do režimu ekologického zemědělství. Zemědělská produkce je v rámci společnosti dále také zpracovávána z důvodu zvýšení přidané hodnoty. Kromě produkce a výroby je vizí společnosti také péče o krajinu jako celek, maximální uplatňování prvků ekologického zemědělství a rozšíření lokálních produktů. Firma je členem Společnosti mladých agrárníků České republiky, Svazu ekologických zemědělců (PRO-BIO) a mezinárodní asociace pěstitelů květin Floret.

V rámci projektu došlo k přebudování brownfieldu na základnu společnosti (sklad techniky, osiva, technologie sušení a zpracování bylin a květin) kde je dále produkce i zpracovávána. V rámci projektu bylo pořízeno příslušenství k traktoru (čelní nakladač, rotační kypřič, brány dvoudílné, kombinátor, mulčovač a pluh dvojradličný), sadba a osivo, odvchlčovač, 2 kusy ventilátorů, plachtová hala pro skladování zemědělské techniky a osiva a zemědělské půdy (pozemky v katastru Lužná u Rakovníka a Krušovice).

Nad rámec projektu byl pořízen traktor, malotraktor, další pozemky, skleníky, fóliovníky a další příslušenství potřebné k zemědělské činnosti.

Nákupní košík